SUPERNOVA WS400

 Wzronictwo – Ergonomia – Wydajność

 

NARODZINY GWIAZDY

ANEST IWATA, uznany światowy lider technologii malowania natryskowego i innowacyjnego nanoszenia farb i lakierów, skonstruował grawitacyjny pistolet natryskowy nowej generacji: WS400.

Ten nowy, najwyższej jakości model przenosi malowanie natryskowe nowoczesnymi farbami wodorozcieńczalnymi i powłokami HS na inny poziom. Model ten przekracza dotychczasowe bariery, które ograniczały pistolety technologii grawitacyjnej.

Współpraca ANEST IWATA z włoskim biurem projektowym PININFARINA, które zasłynęło stworzeniem kilku najpiękniejszych samochodów w historii, zaowocowała konstrukcją, która łączy elegancję i ergonomię z najlepszymi wynikami, jakie da się osiągnąć w dziedzinie malowania natryskowego.


ERGONOMIA
Najlepsi projektanci PININFARINA oraz inżynierowie ANEST IWATA opierali się na dogłębnych badaniach nad perfekcyjnym wyważeniem i optymalną ergonomią prowadzonych na Uniwersytecie w Pawii. Ta wyjątkowa współpraca pozwoliła opracować niepowtarzalny pistolet natryskowy, który jest niemal dziełem sztuki.

 

WYDAJNOŚĆ
SUPERNOWA podczas atomizacji dostarcza krople o stałym rozmiarze. Dzięki temu oraz płaskiemu i równomiernemu strumieniowi niemal wyeliminowano powszechne problemy z bezbarwnymi lakierami nawierzchniowymi klasy HS, takie jak powstawanie na powierzchni pęcherzyków i igłowanie (tzw. pin-holing). Problemy te pojawiają się na ogół w wyniku zbyt dużej ilości powłoki naniesionej na jedno miejsce, co spowodowane jest zbyt mocnym, wyśrodkowanym strumieniem.


WZORNICTWO PININFARINA
TECHNOLOGIA ANEST IWATA

SUPERNOVA stanowi idealne połączenie współczesnej sztuki projektowania pistoletów natryskowych i nowoczesnej inżynierii. Gwarantuje ona poprawioną wydajność nanoszenia wodorozcieńczalnych farb oraz farb i lakierów klasy HS.

 
Łatwy system odkręcania kubka - Nowy system przyłączenia kubka grawitacyjnego pozwala na łatwą jego wymianę przy pomocy jednej ręki.

 

Perfekcyjne wyważenie - Po raz pierwszy kąt pochylenia kubka został zaprojektowany z uwzględnieniem dwóch rodzajów kubków: jednorazowych i standardowych. Model SUPERNOVA gwarantuje doskonałe wyważenie również kubków jednorazowych, które normalnie, przez to, że są szersze i czasem dłuższe, mogłyby zakłócić balans.
 

Szybka i łatwa wymiana dyszy powietrza - Brak potrzeby mieszania z przodu pistoletu oznacza mniej części zamiennych! Głowica ma większe gwintowanie, co czyni ją jednocześnie solidniejszą i łatwiejszą w demontażu. Większe otwory w pierścieniu głowicy ułatwiają usunięcie jej i ponowne założenie po czyszczeniu.

Precyzyjne ustawienia - SUPERNOVA wyposażona jest w wysoce precyzyjny system regulacji powietrza, cieczy i strumienia. Ponadto, zaprojektowany ze szczególną starannością uchwyt daje profesjonalnemu operatorowi uczucie lekkości i łatwości nawet wtedy, gdy ma on na sobie rękawice ochronne.

Reagujący spust - Reagujący spust daje operatorowi pełną kontrolę, gdy nanosi on szczególnie trudne powłoki oraz powłokę zewnętrzną.

 

Najwyższa jakość powierzchni – Ergonomiczny uchwyt - Smukły i ergonomiczny chwyt pistoletu SUPERNOVA pomaga lepiej rozłożyć ciężar i balans w nadgarstku, dzięki czemu redukuje ryzyko skurczy i nadwyrężeń.


Model HVLP
LS400

Akcesoria:
Nowoczesny manometr
Doskonała jakość powierzchni.
Funkcja blokowania ciśnienia.

Specyfikacja:
Maksymalne ciśnienie robocze: 7.0 bar
Poziom Hałasu (LAeqT)
Zakres temperatur: 5-40°C
Przyłącze powietrza: G1/4"M
Przyłącze zbiornika cieczy: G1/4M